Tidsskjema Italiensk Weekend

Lørdag 31. juli
08.00 Portene åpner, innsjekk og teknisk kontroll
10.30 Førermøte
11.00 Fritrening klasse 3, 4 og Coppa Mille Tre Cento
11.30 Fritrening klasse 1 og 2
15.00 Kvalifisering klasse 3, 4 og Coppa Mille Tre Cento
15.30 Kvalifisering klasse 1 og 2
17.00 Løp 5, klasse 3, 4 og Coppa Mille Tre Cento
17.30 Løp 5, klasse 1 og 2
19.00 Banen stenger

Søndag 1. august
15.30 Løp 6, klasse 3, 4 og Coppa Mille Tre Cento
16.00 Løp 6, klasse 1 og 2
18.00 Premieutdeling
19.00 Banen stenger

 

 
Send inn opplysninger om fører(e) og bil

Vi skal lage nye førersider og i den forbindelse trenger vi at alle sender inn oppdateret opplysninger om fører(e) og bil.

Send dine opplsyninger til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser, du må slå på Javascript for å kunne se den. så raskt som mulig.

 
AMB-transpondere - fakta

Her har vi samlet det du trenger å vite om bruk av AMB's transpondere.

Les mer...
 
Forsiden arrow Features og intervjuer arrow Features arrow Velkommen til 2009-utgaven av Corsa Italiana
Velkommen til 2009-utgaven av Corsa Italiana
Saturday 18. April 2009
Norges største asfaltracingserie åpner 2009 sesongen på Rudskogen med 31 biler på startstreken. Fra Autobianchi til Ferrari via FIAT, Alfa Romeo og Lancia; Norges mest underholdende løpsserie er i sin tredje suksessrike sesong, til glede for publikum og ikke minst: deltagerne.
 
Corsa Italiana startet som et entusiastisk baneracingsprosjekt for å få bilinteresserte med forkjærlighet for fyrrige italienere til å ta steget ut fra banekjøring til racing. I 2007 stilte 9 racingriggede italienere til start, og fra den dagen har den ulmende interessen for å hente frem ubenyttet potensiale i våre hverdagsracere blusset opp i full brann.
 
2009-sesongen kan skilte med over 50 påmeldte biler, og er den eneste norske serien med hele 3 Ferrarier på startgriden. Nokså utrolig, med tanke på at Corsa Italiana er ment som en budsjettracing-serie. Mindre absurd blir det når man vet at Corsa Italianas prosjekt er å trekke frem selve gleden ved å kjøre bil. Ved å kombinere kulturelementet fra historisk racing og enkle regler som tillater 15 år gamle biler eller eldre kan man fokusere på egne ferdigheter som sjåfør og amatørmekaniker, uten å tenke på sponsorer eller aggressive historikere.
 
Kun gleden ved å konkurrere med biler som fremhever det sanselige - lyd, design og kjørefølelse -  gjør Corsa Italiana til en rørende suksess.

De 31 deltagerne som stiller til start idag er alle glade amatører som ofrer fritid og lommebok for å delta i denne inkluderende og spennende racingsserien. Vi oppfordrer alle med et snev av interesse for racing til å møte opp på Rudskogen idag.
Gratulerer med sesongstart, og måtte den beste vinne!